Poligrafia - druk

Przygotowanie poligraficzne - gotowość do druku

Wykonanie projektów, to ważna sprawa, musi być estetyczne, a produkt musi spełniać swoje zadanie. Jednakże bardzo często agencje reklamowe zapominają o zachowaniu zasad przygotowania do druku. Ważne są kolory, marginesy, format pracy, dostosowanie produktu do procesu technologicznego. Dla przykładu zupełnie inne ustawienia są dla druku offsetowego, a inne dla druków wielkoformatowych. Należy zadbać o wiele czynników, by druk nawet na najlepszej maszynie był dokładnie taki jakiego oczekujemy. Nasze projekty zawsze wykonywane są z największą starannością i dbałością o szczegóły.

Druk offsetowy- wysokie nakłady (plakaty, ulotki, standy, opakowania itp.)

Zastosowanie druku offsetowego jest ogromne, większa część materiałów reklamowych jest drukowana w tej technologii, mam możliwość druku arkuszowego lub z roli. Druk offsetowy wykorzystywany jest w produkcji kompletnych materiałów (plakaty, ulotki), jak i produktów bardziej złożonych wymagających dodatkowych prac (opakowania, standy, szafy papierowe, woblery itp.). Druk offsetowy charakteryzuje się wysoką jakością druku. Jest to, jednak technologia opłacalna przy dużych nakładach. Przygotowanie poligraficzne ma tu ogromne znaczenie, ponieważ błąd może okazać się bardzo kosztowny.

Druk wielkoformatowy - hard solvent, eko solvent itp.

Druk ten jest wykorzystywany przy druku niskonakładowym, ale o wielkim formacie, np. kilka plakatów, banery, elementy na szyldy, rollupy, druk na foliach na elewacje czy witryny.

Sitodruk, flexodruk, tampondruk i druk transferowy

Technologie druku na różnego rodzaju materiałach, pozwalające na nanoszenie oznaczeń na gadżetach, opakowaniach, nośnikach itp. Każdy z druków wymaga innego przygotowania, wyróżnia się różną jakością i przeznaczony jest dla różnych nakładów. Zróżnicowane parametry techniczne pozwalają wybrać najlepszą metodę do żądanego produktu. Dzięki takiej różnorodności technik, mamy możliwość uzyskania najwyższej jakości, przy zachowaniu najlepszej ceny.